Wifi Sinyalini Arttırmak İçin Teknikler Nelerdir?

Wifi sinyaliniz zayıf ise bu yöntemler ile hemen arttırın!

0 221

Kablosuz ağlardan en iyi şekilde verim almak istenilir. Sürekli internet kesintileri, yavaş internet özellikle evlerde kalınan şu günlerde can sıkıcı olabilmektedir. Bu yüzden WiFi sinyalini arttırmak için neler yapılabilir soruları gündemdedir.

WİFİ Sinyalini Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

Daha güçlü WİFİ sinyali için ilk olarak cihazın konumlandırılmasına dikkat edilmelidir. Cihaz duvara yakın olmamalı ve oldukça orta bir yerde konumlandırılmalıdır. Duvar ve köşeler cihazda sinyal kaybına neden olmaktadır.

Kablosuz ağ sinyalleri çok sayıda kanal yardımı ile dağılır bu yüzden iyi bir kanal seçimi yapmak gerekmektedir. Güçlü bir WİFİ sinyali için antenler çok yardımcı olacaktır. Bina yapısına uygun sinyallerin dağıtılacağı alanlara anten kullanılmalıdır.

Güçlü WİFİ sinyali için alıcı ve verici uyumu da çok önemlidir. Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar gibi alıcıların modem, router gibi vericiler ile aynı özellikte olması gerekmektedir.

WİFİ Sinyali Ölü Bölge Nedir?

Kablosuz ağ ve sinyallerin ulaşmadığı ya da bağlantı hızının düşük olduğu bölgelere ölü bölge denilmektedir.  Ölü bölgelerde sinyal kuvvetini arttırmak için range extender gibi menzil genişleticiler kullanılmalıdır.

Bu sayede ofislerin ya da evlerin sinyal ulaşamayan noktalara WiFi sinyali gelecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.