Uygulamalar SD Karta Nasıl Taşınır?

Telefonunuzda yer almakta olan uygulamalar SD Karta nasıl taşınır? İşte yöntemler.

0 221

Akıllı telefonlarda, yeni bir uygulama yüklemek isterken bazen yeterli alan yok diye bir uyarı ile karşılaşılabilir. Bu sorunun çözümü basittir, akıllı telefonlarda SD kart için bir alan bulunmaktadır bu alana yerleştirilecek bir SD kart ile telefonun depolama alanı genişleyecektir.

Hangi SD Kart Kullanılmalıdır?

SD kartlar, akıllı telefonların depolama alanlarına göre daha yavaştır. Bu yüzden SD kart alırken akıllı telefonun destekleyeceği en hızlı ve yüksek boyutta olan bir çeşidini seçmek yararlı olacaktır. Bu sayede uygulamaları daha hızlı bir şekilde kullanmak mümkündür.

Kullanılan telefonun hangi SD kartı desteklediğini bulmak için internetten faydalanılabilir. Uygulamaların SD kart üzerinden çalışması da bu sayede mümkün olmaktadır.

Android Cihazlarda Uygulamalar Hafıza Kartına Nasıl Taşınır?

Yetersiz telefon hafızasını desteklemek için yüklü uygulamalar hafıza kartına taşınarak telefonun dahili depolamasında yer açılabilmektedir.  Android cihazlarda uygulamaları hafıza kartına taşımak için; telefonun ayarlar menüsüne gidilerek, uygulamalar sekmesine tıklanır. Daha sonra taşınmak istenen uygulama bulunarak depolama seçeneğine tıklanır.

Uygulama depolama alanını değiştirmeye imkan tanıyorsa taşı butonu aktif olacaktır.  Butona basıldıktan sonra SD karta taşıma işlemi seçilir. Bu işlemden sonra uygulama hafıza kartına taşınacaktır. Ancak android cihazlar her uygulamayı SD karta taşıma işlemine onay vermiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.