Росла собі квітка...

user warning: Unknown column 'source' in 'where clause' query: SELECT rid FROM path_redirect WHERE source = 'node/1843' AND language IN ('uk', '') ORDER BY language DESC, source DESC, rid DESC in /home/strng/public_html/sites/all/modules/path_redirect/path_redirect.module on line 384.
10 Жов, 12:10

...стояв собі хрест. На подвір'ї Хрестовоздвиженської церкви в Житомирі, в приміщенні якої зара Природничий музей. І оцей-от хрест стояв там, і сприймався як дуже давній християнський символ чи нагробок - скажімо, козацької ери, чи Коліївщини. Аж ні, виявляється:

 

Хрест розфарбували, з'явився оцей недолугий постамент, а зліва збоку підпис:

* шокє.


Sign in with Twitter

Коментарі

Цей хрест немає жодного відношення не лише до Христа, а й до християнства. Такі ставили наші предки-язичники як символ сонця. 

Member since:
25 Липень 2009
Last activity:
8 годин 2 хв

ну там уже най історики розбираються - хоча традиція кам'яних хрестів у нас не настільки давня, як може видатися - в цих краях все з лісу будували, то й хрести з тотемами дерев'яні були. Мені йдеться про повну маразматичність заяв, що на табличці, і оперування історичною пам'яткою в своїх цілях.